İnstagram ve X (Twitter) Çöktü Mü? Sorunlar Devam Ediyor

Sosyal medya kullanıcılarının gündeminde yer alan İnstagram ve X (Twitter) çöktü mü soruları, kullanıcıların erişim sorunları yaşadığı raporlarıyla devam ediyor. İnstagram'da ağ hatası, akış yenileyememe, uygulamadan atma gibi sorunlar yaşanırken, X (Twitter)'da ise mentionlara ve gönderi alıntılarına erişim sorunu yaşanıyor.

İnstagram ve X (Twitter) Çöktü Mü? Sorunlar Devam Ediyor

İnstagram Çöktü Mü?

Sosyal medya kullanıcılarının gündeminde yer alan İnstagram çöktü mü sorusu, günün ilk saatleri itibariyle de devam ediyor. Ağ hatası, akış yenileyememe, uygulamadan atma gibi sorunlarla karşılaşabilen Instagram, bu nedenle kullanıcıların da gündeminde yer alıyor. 18 Eylül tarihinde bazı kullanıcılar Instagram'da sorun olduğunu ve giriş yapamadıklarını bildirdi. Öte yandan DM'de de problem yaşandığı öğrenildi. Peki, Instagram'da sorun mu var, çöktü mü? İşte, İnstagram hakkında bazı bilgiler:

  • 18 EYLÜL 2023 İNSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ? Dünya genelinde kullanıcıların yapmış olduğu raporlamalar çerçevesinde, Instagram'da anlık olarak bazı aksaklıklar yaşandığı rapor ediliyor. Instagram'da sayfa yüklemesi ve uygulamada sorun yaşandığı kullanıcılar tarafından sosyal medya paylaşımlarında yer aldı. Konu hakkında ise resmi bir açıklama gelmedi. Bazı kullanıcılar zaman zaman internet bağlantısı, hesap güvenliği ya da bölgesel sorunlar nedeniyle uygulamaya erişimde sorunlar yaşayabiliyor.Konuyla ilgili Instagram yönetiminden herhangi bir açıklama yapılmadı.

X (Twitter) Çöktü Mü?

X, eski adıyla Twitter'da erişim problemi yaşandığı aktarılıyor. Kullanıcılar gönderi paylaşabilse de mentionlara ve gönderi alıntılarına erişim sorunu yaşanıyor. Peki X (Twitter) çöktü mü, ne zaman düzelir? İşte ayrıntılar...

  • X yani eski adıyla Twitter'da bazı kullanıcılar gönderilerin altına atılan yanıtlara erişemiyor.Sosyal medyadaki kullanıcılar platform üzerinde paylaşılan gönderilere etkileşim veremediklerini ve gönderi alıntılarını göremediklerini belirtti.Downdetector sitesinde ise "X (Twitter) şirketinde olası problemler var olduğu belirlendi" ibaresi bulunuyor.
  • Aynı sitede X (Twiter) kullanıcıları yorumlarda şikayetlerini paylaştı. İşte bazı şikayetler:
  • "Hiçbir şeyi beğenilmiyor ve tüm hesaplarda “tweetler şu anda yüklenmiyor” uyarısı var. Elon, bu sefer ne yaptın?"
  • "Yanıtlara erişebilen var mı?"

Bu sorunun ne zaman düzeleceği ise henüz bilinmiyor.