Trabzonspor-Beşiktaş Maçı Değerlendirmesi

Tempolu ve baskılı bir karşılaşma beklerken 15 dakikası tabiri caizse futbolu bırakan veteranların maçı gibiydi. Trabzonspor ilk yarı neredeyse hiç oyun kuramadı. Beşiktaş, Trabzonspor'un stoperlerine baskı yaptı ve Salih Uçan da Mendy ile bire bir oynayınca, plan Uğurcan'ın uzun toplarına döndü. Bordo Mavililer, Onuachu'yu uzun toplarda, Mendy'i ise ribaundlarda devreye sokmaya çalıştı ve başarılı oldu. Trabzonspor kalesinde tehlike görmeden iki gol buldu. Trabzonspor harika bir fiziksel sınav verdi. Baniya ve Benkovic hatasız oynadı. Eren, Rashica gibi ligde toplu topsuz etkili bir adama karşı inanılmaz üstünlük kurdu. Mehmet Can hem Rebic'e hem Gedson'a karşı hep diri kaldı. Defans hattı harikaydı. Ancak daha önceki yazılarımda önemini, son yazımda da katacaklarını belirttiğim Mendy'nin modern merkez ortasaha oyuncusu nasıl olurun cevabını harika şekilde vermesinden dolayı çok mutlu oldum. Savunmada yaptıklarının yanında iki golün başlangıcında da o vardı. Bakalım ilerleyen maçlarda

Trabzonspor-Beşiktaş Maçı Değerlendirmesi

Tempolu ve Baskılı Bir Karşılaşma

TEMPOLU ve baskılı bir karşılaşma beklerken 15 dakikası tabiri caizse futbolu bırakan veteranların maçı gibiydi. İlk yarının ortalarına doğru Mehmet Can ve Gedson'un ikili mücadelesinden sonra taraftar da takım da ateşlendi. Trabzonspor ilk yarı neredeyse hiç oyun kuramadı. Beşiktaş, Trabzonspor'un stoperlerine baskı yaptı ve Salih Uçan da Mendy ile bire bir oynayınca, plan Uğurcan'ın uzun toplarına döndü. Bordo Mavililer, Onuachu'yu uzun toplarda, Mendy'i ise ribaundlarda devreye sokmaya çalıştı ve başarılı oldu. Trabzonspor kalesinde tehlike görmeden iki gol buldu.

Fizik Kalite ve Teknik Kalite

ÖNEMLİ BİR EŞİĞİ GEÇTİ İşte buna 'fizik kalite' denir. Bir de bunu teknik kalite ile birleştirince takımın tavanı nereye çıkar biraz da onu düşünelim değil mi? Trabzonspor harika bir fiziksel sınav verdi. Baniya ve Benkovic hatasız oynadı. Eren, Rashica gibi ligde toplu topsuz etkili bir adama karşı inanılmaz üstünlük kurdu. Mehmet Can hem Rebic'e hem Gedson'a karşı hep diri kaldı. Defans hattı harikaydı. Ancak daha önceki yazılarımda önemini, son yazımda da katacaklarını belirttiğim Mendy'nin modern merkez ortasaha oyuncusu nasıl olurun cevabını harika şekilde vermesinden dolayı çok mutlu oldum. Savunmada yaptıklarının yanında iki golün başlangıcında da o vardı. Bakalım ilerleyen maçlarda gerçek partneri kim olacak? Trabzonspor için bundan sonrası gelişmek ve daha iyiye gitmesi için sabır gösterme vaktidir. Bordo Mavililer önemli bir eşiği geçti. Milli araya kadar her maça 3 puan yazabileceği fikstür var önünde... Havayı dağıtmak yeniden havaya girmek herkesi rahatlattı.