UEFA, PSG'nin Katara Giden Futbolcularının Transferini İncelemeye Başladı

UEFA, Paris Saint-Germain'den Katara giden 3 futbolcunun transferi için soruşturma açmaya karar verdi. UEFA'nın bu transferlerden elde edeceği sonuçlara göre PSG'ye cezai işlem uygulayabileceği ya da kazanılan rakamların hesaplarda sayılmamasını sağlayabileceği öne sürülüyor.

UEFA, PSG'nin Katara Giden Futbolcularının Transferini İncelemeye Başladı

UEFA, Paris Saint-Germain'den Katara Giden 3 Futbolcunun Transferi İçin Harekete Geçti

LEquipe'te yer alan habere göre, UEFA'nın Katar ve PSG arasındaki yakınlık sebebiyle Marco Verratti, Julian Draxler ve Abdou Diallo transferlerini incelemek için soruşturma açmaya karar verdiği belirtildi.

Cezai İşlem Uygulanabilir

UEFA'nın 3 futbolcunun transferinden elde edeceği sonuçlara göre, PSG'ye yaptırım uygulayabileceği ya da Fransız ekibinin bu transferlerden kazanacağı rakamların hesaplarda sayılmamasını sağlayabileceği öne sürüldü.

Sponsorluk Anlaşmaları İncelendi

Bu transferlerin mali kontrol komitesi tarafından inceleneceği, cezai işlem uygulanabilmesi için alıcı ve satıcının çok yakın olduğunun ispat edilmesi gerektiği vurgulandı. PSG'nin daha önce de Katardan yaptığı sponsorluk anlaşmalarının incelendiği hatırlatıldı.

PSG, Marco Verratti'nin Al Arabi'ye transferinden 50, Abdou Diallo'nun yine Al Arabi'ye gidişinden 15 ve Julian Draxler'in Al Ahli SC'ye imzasından 20 milyon Euro olmak üzere bu transferlerden kasasına toplamda 85 milyon Euro koydu.